Polskie skarby – Karkonosze

Wycieczki szkolne Karkonosze

Te potężne góry mają wiele uroku, a wycieczki po tutejszych szlakach każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń. Karkonosze to piękne widoki, kuszące wyjątkową atmosferą schroniska turystyczne oraz unikalne skarby przyrody. Jakie atrakcje w tej części Sudetów zasługują na szczególne wyróżnienie?

Popularność Karkonoszy wynika m. in. z faktu, iż pasmo to jest najwyższą grupą górską w Sudetach. Zbudowane z granitów, są Karkonosze idealnym miejscem dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, relaksu na łonie natury oraz pięknych widoków. W tutejszym krajobrazie miejsce wyjątkowo ważne zajmują ciekawe grupy skalne, obok których nie można przejść obojętnie. Słoneczniki, Pielgrzymy – oto wybrane atrakcje, którym turyści bardzo chętnie poświęcają swą uwagę. Karkonosze zachwycają też ciekawą szatą roślinną. Nie brak tu ciekawych przykładów roślinności alpejskiej i torfowiskowej, wspaniale prezentują się również rosnące tutaj zioła.
Jakie atrakcje są najchętniej odwiedzane przez turystów spędzających wczasy w tych górach? Do najważniejszych kierunków wypraw zalicza się Śnieżka (1602 m. n. p.m.) – najwyższy szczyt w polskich Sudetach, a jednocześnie najwyższy szczyt Czech. Innym szczytem, który chętnie jest uwzględniany jako cel górskiej wycieczki, jest Wielki Szyszak (1509 m. n. p.m.). Turystów wędrujących po Karkonoszach mogą też zafascynować te miejsca, w których do dziś widoczne są ślady po działalności lodowców. Takim punktem są m. in. Śnieżne Kotły, zachwycające potężnymi skalnymi urwiskami. Innymi atrakcjami, które koniecznie trzeba uwzględnić w programie wycieczki po tej części Sudetów, są wodospady. Karkonosze mogą się tu pochwalić tak pięknymi i potężnymi wodospadami, jak wodospady: Łomniczki, Szklarki i Kamieńczyka. Każdy z nich ma wiele uroku i stanowi nie lada atrakcję turystyczną.

Jak zaplanować wczasy w Karkonoszach? To proste! Ta część kraju może się pochwalić doskonałym zagospodarowaniem, a w tutejszych kurortach tanie noclegi znajdziemy o każdej porze roku. Karpacz i Szklarska Poręba to najważniejsze letniska, na które warto tutaj postawić. To w tych miejscowościach czekają na nas i ciekawe szlaki turystyczne, i atrakcje, dzięki którym w tych malowniczych górach spędzimy czas w sposób przyjemny i pożyteczny zarazem.